O nas

Idea stworzenia dzielnicy filmowej narodziła się kilka lat temu. Inspiracją była niezapowiedziana wizyta fanów samochodów filmowych, którzy pojawili pod moim domem, ponieważ chcieli pokazać swemu dziecku auta rodem ze starych filmów. Ci ludzie nie wzięli się znikąd. Od miesięcy śledzili mojego konstruktorskiego FanPage’a na Facebooku, na którym pokazuje stare auta.

Skąd w ogóle wzięła się moja pasja do samochodów i starych filmów?

Moja przygoda zaczęła się od gwiazdkowego prezentu. Za oszczędności kupiłem pierwsze auto. Wow, spełniło się moje marzenie! To był Delorean i od niego zacząłem swą przygodę. Zawsze kochałem filmowe auta.

Od dziecka z zapartym tchem śledziłem film z Michealem J. Foxem pt. Powrót do przyszłości i marzyłem, żeby choć na chwilę pobyć takim nastoletnim i wyluzowanym Mati McFlyem, który leci „wehikułem czasu”, aby połączyć swych rodziców w parę zakochanych w sobie ludzi. Zabawne, co?

Niedługo później kupiłem drugie auto. Też w tym samym stylu. Amerykański ambulanse, który został przeze mnie przerobiony na auto ghostbustersów, czyli „Pogromców duchów”.

Potem lawina ruszyła. Byłem na vencie. Poszło hasło budujemy Batmobila. I zrobiłem to!!! Po powrocie do domu znalazłem firmę, która takie cacko mi wykonała.

Zacząłem bawić się w samochody rodem z bajek. Działałem tnąc, zwężając i przebudowują niemal wszystko. Po prostu EU-FO-RIA!

Pewnego świątecznego dnia wpadłem na pomysł  stworzenia rzeźb w różnych technikach – powstało ponad 30 egzemplarzy, wszystko wykonane ręcznie. Materiałami, które do tego celu posłużyły były części samochodowe.

Z założenia miał to być park motoryzacyjny. Ale wraz z kolejnymi pomysłami, poszedłem dużo dalej. Stwierdziłem, że nie ma przeszkód, aby połączyć auta filmowe z dzielnicą, która ogólnie traktuje o tej tematyce. No i stało się! Zaczęła powstawać dzielnica filmowa. Myślą przewodnią tego projektu są eksponaty nawiązujące bezpośrednio do filmów. Co możecie tam zobaczyć? M.in. ścieżkę Discover przyroda z gigantycznymi grzybami, ludzki z żołędzi nawiązujące do Titanica czy Romeo i Julii, Strefę Jurassic Park, samochody z filmów o Mad Maxie, Astony Martiny Jamesa Bonda, latający ford Harrego Pottera, auta z Wyścigu śmierci, UFO i statek Star Trek, pojazdy z bajek dla dzieci- Bob Budowniczy, strefę kosmiczną , roboty filmowe, wojowników filmowych, strefę militarną oraz American Dream i wiele, wiele innych! Posiadamy także strefę zabaw, golf oraz strefę muzyczną.

Jak widać atrakcji nie brakuje, a eksponatów i pomysłów przybywa z dnia na dzień. Co urodzi się w mojej wyobraźni wkrótce? Sam nie wiem, ale jest to niesamowicie ekscytujące przeżycie!